TEKNOKENT FAALİYETLERİNDE MALİ UYGULAMALAR EĞİTİMİ

TEKNOKENT FAALİYETLERİNDE MALİ UYGULAMALAR EĞİTİMİ

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. (Teknokent) ve Vergialgı Akademi işbirliğiyle Teknokent’te yer alan firmalar temsilcileri ile Kahramanmaraşta faaliyet gösteren mali müşavirler ve serbest muhasebecilere yönelik “Teknokent Faaliyetlerinde Mali Uygulamalar Eğitimi” verdi.
Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim programının açılış konuşmasını Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş yaptı. Teknokent faaliyetlerinde mali uygulamaların Teknoloji Geliştirme Bölgeleri koordinasyon toplantılarında sürekli gündeme gelen ve hakkında en çok soru sorulan önemli bir konu olduğunu ifade eden Güneş, bu önemli sunumu gerçekleştirecek konunun uzmanı isimlere teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından üç oturum halinde verilen eğitime geçildi. Eğitim programı ilk bölümünde Yeni Ekonomi A.Ş.’ kurucu ortağı Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi Nazmi Karyağdı “Teknokent Şirketlerinin Kurumsal Kapasitelerinin Arttırılması: Aile Pusulası Modeli” ve “Teknokentlerde Vergi Planlaması: BTNK Modeli” başlıklı sunumlarını gerçekleştirerek katılımcıların konuya ilişkin sorularını cevaplandırdı.
Destekarge kurucu ortağı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi Hasan Ekici “Teknokent Mevzuatı Kapsamındaki Teşvikler, Destekler ve Güncel Uygulamar” başlıklı sunumunu gerçekleştirerek soruları cevaplandırdı.
Son oturumda ise Yeni Ekonomi A.Ş.’ kurucu ortağı Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi Bülent Taş “Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Yer Alan Şirketlerin Gayri Maddi Hakların Satışı, Devri veya Kiralanmasından Doğan Kazançlara İlişkin İstisnaların Detaylarında Yeni Dönem” başlıklı sunumunu gerçekleştirirken yöneltilen sorulara cevap verdi.19 Mart 2019
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü