SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN MUSTAFA VARANK BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI SAYIN MUSTAFA VARANK BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren bazı firmaları ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yürütülen projeler ve yapılan çalışmalara ilişkin Teknokent yöneticileri ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

Firma ziyaretlerinin ardından Teknokent Konferans Salonunda Bakan Varank’a bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Kahramanmaraş Teknokent’in bugüne gelmesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının doğrudan desteklerinin olduğunu hatırlatan KSÜ Rektörü Niyazi Can, “Teknokent idare binamızın kazandırılmasında katkı sağlayan başta Sayın Bakanımız olmak üzere bakanlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, üniversitemize ve şehrimize hoş geldiniz diyorum.” diye konuştu.

KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş de Teknokent’in mevcut durumuna ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı. Kahramanmaraş Teknokent’te 44 firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Genel Müdür Güneş, yürütülen projeler, yapılan yenilikler, firma satış ve ihracat gelirleri hakkında bilgiler verdi.

Verilen desteklerin yerini bulması ve teknolojiye dönüştürülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Böylesi verimli bir Teknokent’e iyi ki yatırım yapmışız. Bundan sonra da Teknokent’in daha ileri gitmesi için kuluçkaya da daha fazla destek vererek gençlerimizin kabiliyetlerini ön plana çıkarabilecek şekilde ilerlemek istiyoruz. İnşallah Kahramanmaraş’ın başarılarına hep birlikte tanık olacağız.” dedi.

TÜBİTAK olarak akıllı şehircilik alanında önemli projeler yaptıklarını ifade eden Bakan Varank, “Bu projelerin uygulama alanlarını bulmak istiyoruz. Bu açıdan Kahramanmaraş Teknokent’imiz bir fırsat olabilir. Burada özellikle Kahramanmaraş’a dönük akıllı şehircilik uygulamaları, yeni teknolojiler geliştirip, şehirde uygulayabiliriz. Bu açıdan sizlere de iş düşüyor. Bakanlık olarak biz de o konuda gereken desteği yaparız.” şeklinde konuştu.
Ziyarette Bakan Varank’a Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve il protokolü eşlik etti. 

 


27 Şubat 2019
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü