Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Niyazi Can ve Ortaklarımızın Katılımıyla Gerçekleşti

Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Niyazi Can ve Ortaklarımızın Katılımıyla Gerçekleşti

Olağan genel kurul toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Teknokent’in mevcut durumuna ilişkin yönetim kurulu üyeleri ve ortakları bilgilendirdi.

KSÜ’nün 29 yıllık geçmişe sahip köklü bir üniversite olduğu ve ‘Sürekli Öğrenmenin, Değişimin ve Geleceğin Adresi’ olma hedefiyle şehrimize ve ülkemize katkı sunmaya devam ettiğini belirten Rektör Can, göreve geldikleri ilk günden itibaren bütün birimleri amacına uygun hizmet verecek şekilde aktif hale getirdiklerini söyledi.

KSÜ olarak şehrimizin genç üniversitesi Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) ile birlikte şehrimize ve ülkemize en iyi hizmeti vermek için birlikte çalışmayı sürdürdüklerini ifade eden Rektör Can, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç’ın ve YÖK yönetiminin KİÜ’ye verdikleri destek ve işbirliklerinin farkında olduklarını belirtti.

Şehirdeki bütün kurum ve kuruluşlarla etkin ve verimli işbirliklerini önemsediklerini ve bu manada çok sayıda işbirliğine imza attıklarına değinen Rektör Can, yine şehirdeki bütün dış paydaşların desteğiyle şehrin öncelikli sorunlarını belirleyerek, bu sorunlara çözüm önerileri getiren tez ve projelere Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi aracılığıyla yüzde 50 ek bütçe desteği sağladıklarını söyledi.

Teknokent’in mevcut durumuna ilişkin verileri paylaşan Rektör Can,  Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (TGB) yer alan 102 dekar alanda yeni yatırımlar yapmayı planladıklarını ifade etti.

Şehir ve ülkenin gelişmesine katı sağlamak, milletimizin hak ettiği hizmeti sunmak için çaba gösterdiklerini dile getiren Rektör Can, yeni oluşturulacak yönetime başarılar diledi.

Toplantı kapsamında Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş, Teknokent’in son 2 yıla ilişkin verilerini yönetim kurulu üyeleri ve ortaklarla paylaştı.

Toplantıda ayrıca Teknokent’in yeni yönetim kurulu oluşturuldu.25 Mart 2021
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü