Kahramanmaraş Teknokent TRT Çukurova Radyosunun Canlı Yayın Konuğu Oldu

Kahramanmaraş Teknokent TRT Çukurova Radyosunun Canlı Yayın Konuğu Oldu

Kahramanmaraş Teknokent bünyesinde; araştırma geliştirme, inovasyon, tasarım ve yazılım faaliyetlerinin yürütüldüğünü ve net katma değeri yüksek yeni ürün ve teknolojilerin üretilmesi adına da çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Sayın Güneş, Teknokentlerin üniversite ve sanayi arasındaki işbirliklerini geliştirmek, teknolojik bilgiyi üreterek ticarileştirmek, ülke sanayisinin uluslararası rekabet ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması ve teknolojiye dayalı katma değeri yüksek üretimi desteklemek gibi önemli görev ve amaçlarının olduğunu da belirtmiştir.
 
Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş tarafından Teknokent’te şirketlere ve potansiyel girişimcilere yönelik gerekli alt ve üst yapı hizmetleri, ofis hizmetleri, yönetim destekleri, finansal kaynaklara erişim sağlanması gibi hizmetlerin sunulmasının yanında aynı zamanda Üniversite, Sanayi Ar-Ge merkezleri ve teknolojisi geliştiricisi Ar-Ge kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, bilgilendirme ve araştırmayı yönlendirme ve yeni Ar-Ge şirketlerinin oluşturulmasının teşviki gibi hizmetlerin sunulduğu ifade edilmiştir. 
 
Akademisyen ve girişimcilere yönelik sunulan teşvik ve desteklerden de bahseden Sayın Güneş, Kahramanmaraş Teknokent’in mevcut durumu, elde ettiği başarılar ve gelecek hedefleri hakkında da bilgilendirmeler yapmıştır. Gelecekteki hedefleri arasında, toplam 33 dekarlık sosyal alan ve Ar-Ge laboratuvarlarının tamamlanması, Ar-Ge ofis sayısının arttırılması ile katma değeri yüksek teknoloji ihracatı yapabilen girişimci sayısının arttırılması ve Ar-Ge personel istihdamının arttırılmasının olduğunu belirtmiştir.
1 Ocak 2015
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü