Continental Hope Group İle Kahramanmaraş Teknokent Arasında Teknolojik İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Continental Hope Group İle Kahramanmaraş Teknokent Arasında Teknolojik İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Çin Halk cumhuriyetinin en büyük gruplarından biri olan Continental Hope Group CEO’su Sayın Owen Xu Kahramanmaraş Teknokenti ziyaret etmiştir. Buluşmada iki kurum arasında gerçekleştirilebilecek teknolojik işbirliği olanakları hakkında ayrıntılı görüşmeler yapılmıştır.  Sayın Xu, Teknokentimizde yer alan AL-BA elektronik firması ile 2 yıldır devam eden Frekans Çevirici sistemleri üzerine distribütörlük anlaşmasının devam ettiğini, bununla beraber Elektrikli araç şarj istasyonları, yapay zekâ, robotik sistemler ve sağlık gibi diğer sektörlerde de teknoloji transferi yapılarak ortak üretim imkânları üzerine çalışmaların devam etmesi arzusunda olduğunu belirtmişlerdir.    
Aynı zamanda Sayın Xu, yönetim merkezi Singapur’da olan gurubun, Frekans çeviriciler, HVAC sistemleri, Kimya Endüstrisi, İnşaat, Bankacılık, Sigorta ve Gıda sektörleri gibi birçok alanda yüksek teknoloji kullandıklarını ve Ar-Ge çalışmaları yürüttüklerini ifade etmişlerdir. 
Teknokent firmalarını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alan Sayın Xu ziyaretlerinden dolayı genel müdürümüz Prof. Dr. Mahit Güneş’e memnuniyetlerini ve teşekkürlerini sunmuşlardır. İşbirliğinin devam etmesi için AL-BA elektronik firma sahibi Sayın Erdal Bombacı ile beraber bizleri de Singapur ofisinde ağırlamaktan memnun olacağını dile getirmişlerdir. 
2 Ekim 2019
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü