Haberler

87. İzmir Enternasyonel Fuarında Genel Müdürümüz Prof.Dr. Mahit Güneş’in katılımıyla tanıtım standı açarak yerimizi aldık.


87. İzmir Enternasyonel Fuarında Genel Müdürümüz Prof.Dr. Mahit Güneş’in katılımıyla tanıtım standı açarak yerimizi aldık.

Bu yıl 87.si düzenlenen Türkiye'nin ilk ve en büyük genel ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajik, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Öztrak, AK Parti ve CHP milletvekilleri, konuk ülkelerin temsilcileri, Fuarın sponsor firmalarından Vestel'in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak gibi önemli isimlerin buluştuğu fuarda, Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdürümüz Prof.Dr. Mahit Güneş’in katılımıyla tanıtım standı açarak yerimizi aldık.

Ana teması 'Teknoloji'  olan Fuar 7-16 Eylül tarihleri boyunca yurt içinden ve dışından misafirlerini ağırladı.

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş olarak, fuara katılan misafirlere Teknoloji Geliştirme Bölgemizde girişimcilere verilen hizmetler, sunulan imkanlar ve avantajlarla bölgemizde faaliyet gösteren firmaların geliştirmiş olduğu projelerin sunumu yapıldı.

Fuara bölgemiz adına katılım sağlayan, Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdürü Prof.Dr. Mahit Güneş; yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi, dışa bağımlılığın azaltılması, ülke ekonomisinin büyümesi ve güçlenmesi için gerekli olan akademik birikim, endüstriyel tecrübe, lojistik alt yapı ve yetişmiş iş gücü potansiyeli itibarıyla  Kahramanmaraş’ın Türkiye’de önemli ve iddialı bir yeri olduğunu belirterek, Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesindeki 6000 m2 kapalı alana sahip yeni idare binasında; Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım, Sağlık, Siber Güvenlik, Savunma, Tarım, Biyoteknoloji, İnşaat, Makine, Tekstil, Kimya, Jeoloji gibi bir çok farklı alanda faaliyet gösteren 52 firmanın yer aldığını sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş’ın Bilim ve Teknoloji üssü olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi adına; tanıtım ve iş birliği faaliyetlerini ilgili tüm platformlarda sürdürdüklerini ifade eden Güneş, her sektörden katılımcının bir araya gelerek etkileşim imkanı bulduğu ülkemizin önemli organizasyonlarından birisi olan İzmir Enternasyonel Fuarını önemsediklerini ve bu amaçla en üst düzeyde katılım sağladıklarını belirterek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.